Wśród najpopularniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich sezonów dużą popularnością cieszą się szare kuchnie. Modne i stylowe rozwiązanie daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz, zapewniając jednocześnie ponadczasowy efekt.

Ze względu na szeroką gamę odcieni szarość doskonale sprawdza się w małych kuchniach w budynkach mieszkalnych oraz dużych kuchniach otwieranych na salony. W zależności od wybranego przez nas stylu umeblowania i dodatków, jakie dobierzemy do umeblowania, możemy w tym kolorze stworzyć zarówno minimalistyczną, chłodną przestrzeń, jak i przytulne rodzinne miejsce, w którym wspólnie spędzamy czas.

Szara kuchnia w niewielkim mieszkaniu

Jasnoszara kuchnia idealnie sprawdzi się w małym mieszkaniu . Możemy uzyskać optyczne powiększenie przestrzeni i większe doświetlenie, wybierając wykończenie lakierem na wysoki połysk. Błyszczące meble doskonale sprawdzą się w kuchni urządzonej w nowoczesnym, minimalistycznym i atrakcyjnym stylu. Z kolei panele matowe coraz częściej znajdują zastosowanie w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach kuchennych.

Jakie meble kuchenne wybrać?

Przy wyborze mebli kuchennych wybór koloru to kolejna decyzja, jaka nas czeka. Do wyboru mamy kolor jasnoszary lub ciemny antracyt lub grafit. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą dwóch kolorów. Szarość doskonale sprawdza się w łączeniu m.in. granatu, ciemnej zieleni, bieli, czerni czy pastelowych kolorów.

Z czym łączyć szarość w kuchni?

Połączenie szarości i żółci doda wnętrzu charakteru i doskonale je rozjaśni. Decydując się na użycie koloru żółtego należy pamiętać, aby nie przesadzić, warto zastosować żółte akcesoria i sprzęty. W zeszłym roku hitem było połączenie pastelowego różu i szarości. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy świeże i kobiece wnętrze. Biel i szarość to duet elegancki i ponadczasowy, idealny zarówno do małej kuchni w apartamentowcu, jak i do dużego pokoju w domu.