Wyposażenie sypialni ma ogromny wpływ na jakość naszego wypoczynku i snu. Prawidłowo dobrane łóżko, materac o najlepszej twardości, a nawet kolor ścian czy rodzaj podłogi mogą decydować o tym, czy czujemy się zrelaksowani i naładowani energią, czy odwrotnie.

Dlatego warto zadbać o to, aby przestrzeń była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również funkcjonalna. Każdy element aranżacji jest tutaj ważny i może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Od czego więc zacząć urządzanie męskiej sypialni?

Męska sypialnia – trendy wnętrzarskie

Sypialnie męskie to przede wszystkim pokoje  nowoczesne, industrialne i skandynawskie. Są funkcjonalne i proste, dlatego warto wybrać elementy dekoracyjne, które są jednocześnie funkcjonalne. Ponadczasowość, elegancja i prostota to trzy główne cechy charakteryzujące męską sypialnię. Wnętrza w stylu męskim charakteryzują się przede wszystkim mocnymi, ciemnymi kolorami.

Szczególnie dobrze sprawdzają się szarości, czerń, czekoladowy brąz, grafit, granat i ciemna zieleń.

Męska sypialnia – wyposażenie

Wybierając łóżko do sypialni, w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się jego funkcjonalnością i wygodą. Nie ma ogólnych zasad dotyczących wyboru rozmiaru stelaża, zagłówka czy twardości materaca, są to bardzo indywidualne kwestie. Możemy jednak kierować się kilkoma wskazówkami – pod względem wielkości łóżek w sypialniach najczęściej wybierane są łóżka, które różnią się szerokością od 140 cm do 200 cm. Rozmiar łóżka zwykle zależy od wielkości sypialni, ale najpierw należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje.

W dobrze zaprojektowanej męskiej sypialni powinno być wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie ubrań i akcesoriów. W tej roli dobrze sprawdzi się duża i funkcjonalna szafa, zaprojektowana na wymiar, w której znajdziemy wiele wieszaków, półek i przegródek, w których bez problemu pomieścimy elementy garderoby i niezbędne akcesoria.