Czy we własnym domu można zyskać ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, które powoduje, że latem pomieszczenia są przegrzane, co też powoduje dyskomfort u wszystkich domowników? Oczywiście, że tak. Wystarczy zdecydować się na nowoczesne żaluzje zewnętrzne, które mogą być montowane w nowo powstających budynkach, ale także tych już istniejących. Tego typu żaluzje to ciekawa alternatywa i wygodne rozwiązanie.

System kontroli światła słonecznego

Na żaluzje fasadowe patrzy się jako na system, który pomaga utrzymać kontrolę nad światłem słonecznym. Okna będzie można dzięki nim całkowicie odsłonić, zasłonić lub też zdecydować się na dozowanie dostępu do domu. Ciekawostką dla wielu osób może być to, że żaluzje fasadowe, które wykonane są z wytrzymałego aluminium, wykorzystać można nie tylko latem. Zimą dzięki nim w domach będzie utrzymywała się większa ilość ciepła. Minimalistyczne żaluzje fasadowe można zamówić w Sunfas, którego cała oferta dostępna jest na stronie https://sunfas.pl/. Ich prosta forma sprawia, że bez trudu można dopasować je do każdego budynku, bez względu na jego styl architektoniczny. Lamele są ruchome. Z powodzeniem będzie można wykorzystać je także w domach, które mają duże przeszklenia.

Jak steruje się żaluzjami fasadowymi?

Aktualnie istnieje możliwość dopasowania żaluzji zewnętrznych do swoich potrzeb. Tak, aby korzystanie z nich było jak najbardziej funkcjonalne. Wyróżnia się dwa rodzaje sterowania tego typu konstrukcjami. Klienci mają do wyboru:

  • sterowanie radiowe – do zestawu dołączony jest pilot, który pomaga żaluzje otwierać i zamykać, co też wpływa na komfort użytkowania. Korzystając z tego, istnieje możliwość rozbudowania całego systemu, np. o czujniki pogodowe;
  • sterowanie przewodowe – aby móc otworzyć i zamknąć żaluzje, należy wykorzystać siłę własnych rąk. Tzn. żaluzje fasadowe wyposażone są w specjalną korbę, która ułatwia sterowanie nimi.

Sterowanie radiowe żaluzjami fasadowymi jest znacznie łatwiejsze. Przy czym jest to rozwiązanie droższe. Za pomocą jednego pilota będzie można otworzyć wszystkie żaluzje w jednym momencie. Sterowanie przewodowe wymaga zaangażowanie nieco większej ilości czasu, ponieważ każda żaluzja musi zostać otwarta indywidualnie.

Cena zakupu żaluzji zewnętrznych

Firmy zajmujące się sprzedażą, montażem i serwisem żaluzji fasadowych są w stanie zaoferować produkty „szyte na miarę”, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Nie da się więc oszacować, ile dokładnie będą kosztować żaluzje fasadowe. Finalna cena zakupu uzależniona jest od wielu czynników. Wśród nich można wymienić: wielkość lameli, ich kształt (istnieje możliwość ich zakupu w kształcie litery C lub Z), wielkości okna (okien), sposobu montażu oraz wyboru rodzaju sterowania. Przygotowując się do ich założenia i dbając o swoje możliwości finansowe, można poprosić o wykonanie wyceny, aby mieć świadomość nadchodzących kosztów.

Czy warto zdecydować się na żaluzje fasadowe?

Oczywiście, że zakup takich żaluzji będzie trafioną inwestycją. Nie tylko dlatego, że chronią dom przed nadmiernym nasłonecznieniem. To także większa ilość ciepła, dzięki temu, że pomiędzy oknem a żaluzjami tworzy się poduszka powietrzna w okresie zimowym. Należy także wskazać na aspekt bezpieczeństwa. Szczególnie jeżeli domowników przez długi czas nie ma w domu. Pokonanie takich lameli wcale nie jest tak łatwe, więc istnieje duża szansa, że w przypadku włamania, odpowiednie służby będą w stanie zareagować, chroniąc dom przed osobami niepowołanymi.