Jak wybrać projekt domu dla siebie? To pytanie zadaje sobie chyba każdy inwestor. Czym się kierować żeby nie popełnić poważnego błędu.

Z katalogu czy na indywidualne zamówienie?

Wybierając projekt domu musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze działka. Liczy się nie tylko jej powierzchnia, ale i kształty. Jest to kwestia, której nie przeskoczymy.

Wybierając projekt domu możemy zdecydować się na ten gotowy, z katalogu albo stworzony na indywidualne zamówienie. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Projekt z katalogu Jet z pewnością tańszy. Natomiast ten wykonany na zamówienie jest dopasowany do potrzeb przyszłych mieszkańców.

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek projekt domu zastanówmy się nad potrzebami naszej rodziny. Tymi obecnymi, jak i tymi które pojawiają się w przyszłości. Wszak dom projektujemy na lata. Dlatego nie kierujemy się tylko i wyłącznie najnowszymi trendami. One przemijają bardzo szybko. O ile nietrafiony kolor ścian możemy zmienić praktycznie w mgnieniu oka, to na nietrafione płytki w łazience będziemy zmuszeni patrzeć przynajmniej przez kilka lat.

Przy wyborze projektu domu estetyka to nie wszystko!

Dom powinien być wygodny i funkcjonalny. Zastanówmy się kto będzie w nim mieszkać. Jeśli będą to dzieci czy młodzież, to będą oni potrzebować miejsca nie tylko do spania, ale też nauki czy zabawy.

Warto też zadbać o miejsce do przechowywania. Spiżarnia czy sprytnie poukrywane schowki znacznie ułatwią utrzymanie porządku.

Porozmawiajmy szczerze z architektem. Powiedzmy mu o naszych oczekiwaniach i obawach. Dobry fachowiec powinien umieć rozwiać wszystkie ewentualne wątpliwości.