Wnętrza w stylu hampton wyróżniają się nadmorską stylistyką. Tym samym można się w nich poczuć jak w kurorcie o wysokim standardzie.

Czym jest styl wnętrzarski hampton?

Zarówno kolorystyka, wykorzystywane materiały, a także duża ilość naturalnego światła sprawiają, że każde wnętrze w stylu hampton wyróżnia się świeżością oraz elegancją. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną odciąć się od zgiełku miasta oraz codzienności.

Styl hampton opiera się na bliskości z naturą, ziemią, a także barwami piasku oraz wód morza.

Dlatego też stosowane kolorystyka obejmuje:

  • barwy złamanej bieli,
  • beże,
  • kość słoniową,
  • turkus,
  • a także szmaragd.

Ściany malowane są na jasne oraz przytulne barwy. Jednakże cechą wyróżniającą stylu hampton są niebieskie akcenty, które bezpośrednio nawiązują do barwy wody. Wykorzystuje się różne odcienie od delikatnego błękitu do ciemnego granatu.

Niezbędne są także dodatki, podkreślające ekskluzywność oraz przestronność wnętrza. Muszą one nawiązywać do natury oraz swobody. Najczęściej wykonywane są z rattanu, wikliny, lecz także naturalnych materiałów takich jak len oraz bawełna. W salonie szczególne miejsce zajmują duże poduszki, najczęściej w granatowym kolorze.

Jednak wykorzystać można także liny żeglarskie, siatki rybackie czy nawet konary drzew. Dlatego cały styl kojarzony jest z wakacjami, przygodą. Cennymi elementami wyposażenia są również muszelki w słoikach, latarnie morskie na półkach, kamyczki, a także inne elementy pochodzące bezpośrednio z morza. Podłoga oraz dodatki muszą także nawiązywać do natury. Dlatego najczęściej podłogi realizowane są z solidnego drewna, dużych jednolitych desek.